Настаўніку, выхавальніку вельмі важна і прыемна адчуваць не толькі прызнанне дзяцей, бацькоў, але і грунтоўную падтрымку ўлады, грамадскасці. Па ініцыятыве Дзяржынскага раённага выканаўчага камітэта, аддзела адукацыі, спорту і турызму праведзены конкурс “Педагог года – 2015 Дзяржынскага раёна”. У 38 конкурсных намінацыях прадстаўлены 159 работнікаў сістэмы адукацыі, спорту і турызму раёна. Камісія аддзела вызначыла 56 намінантаў. Цырымонія ўзнагароджання пераможцаў конкурсу адбудзецца перад светлым святам Ражаства – 5 студзеня –– у гімназіі г.Фаніпаля.
Пераможцамі сталі:
Мацкевіч Зоя Віктараўна, дырэктар Путчынскага вучэбна-педагагічнага комплексу яслі-сад – пачатковая школа (намінацыя “Дырэктар установы агульнай сярэдняй адукацыі”);
Лукша Людміла Канстанцінаўна, дырэктар сярэдняй школы №4 г.Дзяржынска (намінацыя “Дырэктар установы агульнай сярэдняй адукацыі”);
Халопіца Ганна Уладзіміраўна, дырэктар сярэдняй школы №1 г.Фаніпаля (намінацыя “Дырэктар установы агульнай сярэдняй адукацыі”);
Мігура Галіна Яўгеньеўна, намеснік дырэктара гімназіі г.Дзяржынска (намінацыя “Намеснік дырэктара па вучэбнай (вучэбна-метадычнай, вучэбна-выхаваўчай) рабоце, асноўнай дзейнасці)”);
Алфёрава Вольга Віктараўна, намеснік дырэктара Томкавіцкага вучэбна-педагагічнага комплексу яслі-сад – сярэдняя школа (намінацыя “Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце”);
Гац Андрэй Уладзіміравіч, педагог сацыяльны гімназіі №1 г.Дзяржынска (намінацыя “Педагог сацыяльны”);
Зябора Марыя Аляксееўна, настаўнік пачатковых класаў сярэдняй школы №2 г.Дзяржынска (намінацыя “Педагог-аўтар”);
Ларчанка Аляксандр Пятровіч, настаўнік інфарматыкі Станькаўскай сярэдняй школы імя М.Казея (намінацыя “Педагог-даследчык”);
Васількевіч Галіна Аляксандраўна, настаўнік матэматыкі гімназіі г.Фаніпаля (намінацыя “Педагог-даследчык”);
Мокрый Святлана Якаўлеўна, педагог-псіхолаг гімназіі г.Фаніпаля (намінацыя “Педагог-псіхолаг”);
Пашкевіч Надзея Сяргееўна, педагог-арганізатар гімназіі г.Дзяржынска (намінацыя “Педагог-арганізатар”);
Васюк Ірына Уладзіміраўна, настаўнік пачатковых класаў гімназіі г.Фаніпаля (намінацыя “Настаўнік пачатковых класаў”);
Мазур Наталля Іосіфаўна, настаўнік пачатковых класаў гімназіі г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік пачатковых класаў”);
Махнач Раіса Андрэеўна, настаўнік пачатковых класаў сярэдняй школы №4 г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік пачатковых класаў”);
Паршына Людміла Мікалаеўна, настаўнік пачатковых класаў Петкавіцкага вучэбна-педагагічнага комплексу яслі-сад – сярэдняя школа (намінацыя “Настаўнік пачатковых класаў”);
Караневіч Алена Генадзьеўна, настаўнік матэматыкі гімназіі г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік матэматыкі”);
Юнцэвіч Лілія Міхайлаўна, настаўнік гісторыі гімназіі г.Фаніпаля (намінацыя “Настаўнік гісторыі”);
Шамко Наталля Мікалаеўна, настаўнік гісторыі гімназіі №1 г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік гісторыі”);
Сабалеўскі Часлаў Антонавіч, настаўнік геаграфіі Негарэльскай сярэдняй школы №1 (намінацыя “Настаўнік геаграфіі”);
Маціеўская Ларыса Мікалаеўна, настаўнік хіміі гімназіі г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік хіміі”);
Слінка Святлана Уладзіміраўна, настаўнік біялогіі гімназіі г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік біялогіі”);
Доўнар Міхаіл Люцыянавіч, настаўнік фізікі і астраноміі гімназіі г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік фізікі і астраноміі”);
Трацэўская Ларыса Браніславаўна, настаўнік інфарматыкі гімназіі г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік інфарматыкі”);
Пузіноўская Святлана Рыгораўна, настаўнік інфарматыкі сярэдняй школы №4 г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік інфарматыкі”);
Банькоўскі Юрый Антонавіч, настаўнік фізічнай культуры і здароўя Негарэльскай сярэдняй школы №1 (намінацыя “Настаўнік фізічнай культуры і здароўя”);
Сяліцкая Алена Чаславаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры гімназіі №1 г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік беларускай мовы і літаратуры”);
Кілбас Яніна Іванаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры гімназіі г.Фаніпаля (намінацыя “Настаўнік беларускай мовы і літаратуры”);
Храловіч Таццяна Іосіфаўна, настаўнік рускай мовы і літаратуры гімназіі г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік рускай мовы і літаратуры”);
Валахановіч Таццяна Мікалаеўна, настаўнік замежнай (нямецкай) мовы гімназіі №1 г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік замежнай мовы”);
Кардаш Наталля Леанідаўна, настаўнік працоўнага навучання сярэдняй шолы №2 г.Дзяржыска (намінацыя “Настаўнік працоўнага навучання”);
Шчапко Сяргей Уладзіміравіч, настаўнік працоўнага навучання сярэдняй шолы №2 г.Дзяржыска (намінацыя “Настаўнік працоўнага навучання”);
Французава Алена Казіміраўна, настаўнік музыкі гімназіі №1 г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік музыкі”);
Партыка Святлана Сяргееўна, настаўнік–дэфектолаг Негарэльскай базавай школы №2 (намінацыя “Настаўнік–дэфектолаг”);
Лапатко Ілона Леанідаўна, выхавальнік установы дашкольнай адукацыі Дашкольнага цэнтра развіцця дзіцяці п.Энергетыкаў (намінацыя “Педагог-эколаг”);
Атрошчанка Ларыса Іванаўна, настаўнік гісторыі сярэдняй школы №1 г.Фаніпаля (намінацыя “Настаўнік-выхавальнік (класны кіраўнік)”);
Матусевіч Ірына Вікенцьеўна, настаўнік геаграфіі гімназіі №1 г.Дзяржынска (намінацыя “Настаўнік-выхавальнік (класны кіраўнік)”);
Рэўтовіч Тамара Эдуардаўна, настаўнік фізікі Забалацкага вучэбна-педагагічнага комплексу дзіцячы сад – базавая школа (намінацыя “Настаўнік-выхавальнік (класны кіраўнік)”);
Цюшына Людміла Васільеўна, настаўнік гісторыі гімназіі №1 г.Дзяржынска (намінацыя “Кіраўнік музея”);
Пастэрнак Таццяна Антонаўна, выхавальнік групы падоўжанага дня гімназіі г.Фаніпаля (намінацыя “Выхавальнік установы агульнай сярэдняй адукацыі (выхавальнік групы падоўжанага дня)”);
Фядзечка Лілія Феафанаўна, выхавальнік дома сямейнага тыпу (прыёмная маці);
Хамёнка Ала Кузьмінічна, дырэктар дзяржаўнай установы дадатковай адукацыі “Эколага-біялагічны цэнтр Дзяржынскага раёна” (намінацыя “Кіраўнік установы дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі”);
Дзядзюля Людміла Альфрэдаўна, загадчык бібліятэкі гімназіі г.Фаніпаля (намінацыя “Загадчык бібліятэкі (бібліятэкар)”;
Шаблакова Ірына Уладзіміраўна, загадчык ясляў-сада №7 г.Дзяржынска (намінацыя “Загадчык установы дашкольнай адукацыі”);
Гарэлікава Таццяна Уладзіміраўна, загадчык Станькаўскага дзіцячага сада №2 (намінацыя “Загадчык установы дашкольнай адукацыі”);
Кашынская Ірына Леанідаўна, намеснік загадчыка па асноўнай дзейнасці Дашкольнага цэнтра развіцця дзіцяці г.Дзяржынска (намінацыя “Намеснік загадчыка па асноўнай дзейнасці ўстановы дашкольнай адукацыі”);
Коршун Святлана Уладзіміраўна, выхавальнік ясляў-сада №3 г.Дзяржынска (намінацыя “Выхавальнік установы дашкольнай адукацыі”);
Аўдзяйчук Аксана Вячаславаўна, выхавальнік ясляў-сада №2 г.Фаніпаля (намінацыя “Выхавальнік установы дашкольнай адукацыі”);
Шырвель Ірына Мікалаеўна, выхавальнік ясляў-сада №7 г.Дзяржынска (намінацыя “Выхавальнік установы дашкольнай адукацыі”);
Сіман Аксана Валер’еўна, выхавальнік Скірмантаўскага вучэбна-педагагічнага комплексу яслі-сад – сярэдняя школа (намінацыя “Выхавальнік установы дашкольнай адукацыі”);
Атрохава Наталля Алегаўна, выхавальнік ясляў-сада №3 г.Фаніпаля (намінацыя “Выхавальнік установы дашкольнай адукацыі”);
Валахановіч Галіна Антонаўна, музычны кіраўнік Дашкольнага цэнтра развіцця дзіцяці г.Дзяржынска (намінацыя “Музычны кіраўнік установы дашкольнай адукацыі”);
Жлукта Таццяна Васільеўна, кіраўнік фізічнага выхавання Дашкольнага цэнтра развіцця дзіцяці г.Фаніпаля (намінацыя “Кіраўнік фізічнага выхавання ўстановы дашкольнай адукацыі”);
Ясінецкая Алена Леанідаўна, педагог дадатковай адукацыі Цэнтра творчасці дзяцей і моладзі г.Фаніпаля (намінацыя “Педагог дадатковай адукацыі”);
Пашкевіч Аляксандр Рыгоравіч, педагог дадатковай адукацыі Цэнтра творчасці дзяцей і моладзі Дзяржынскага раёна (намінацыя “Педагог дадатковай адукацыі”);
Прыкота Наталля Пятроўна, настаўнік матэматыкі сярэдняй школы №4 г.Дзяржынска (намінацыя “Кіраўнік бізнес-кампаніі”).
Гарачка Макар Уладзіміравіч, інструктар-метадыст фізкультурна-аздараўленчага цэнтра “Адзінства” (намінацыя “Трэнер, інструктар-метадыст”).
Шчыра віншуем пераможцаў конкурсу і жадаем новых прафесійных дасягненняў!